Arhiiv

TM Kodu & Ehitus juuli 2017
Olgu suvi kuitahes vihmane – kastmist vajab koduhoovi muruvaip, lilleklump või köögiviljapeenar ikkagi. Seda saab teha vanal heal moel, käsitsi voolikuotsa hoides, aga ka erinevaid automaatikamooduseid kasutades.
Aiamööbli panevad proovile nii vihm, päike kui ka temperatuurikõikumised, mis vähendava mööbli eluiga. Õige hooldus aitab seda aga pikendada.
Värvitootjad on allergikutele mõeldes leiutanud värve, millest orgaanilisi ühendeid peaaegu ei eraldugi ning värvile antakse antibakteriaalseid omadusi mürgiste ühendite lisamise asemel hõbedaioonidega.
TM Kodu & Ehitus juuni 2017
Välikamin loob aiale sooja ja õdusa südame, kus on jahedamatel suveõhtutel mõnus end tule paistel soojendada ja elaval tulel toitu grillida.
Tegelikult pole roosid oma nõudmistega üldsegi mitte kõrgklass – vastupidi: nad on hämmastavalt vähenõudlikud ja visad. Ääretult tublid õitsejad, vähenõudlikud, kuid suursugused iludused, mis sobivad igasse aeda. Juhul, kui soovite oma suvises aias näha pidevalt õisi, soovitan teile roose. Ei ole vahet, millist värvi eelistate, kindlasti leiate meeletul hulgal erilise sorte enda aeda. Hoiatan, et kui aeda tuleb roos, on teil neid varsti väga palju. Seda enam, kui kasvatamine õnnestub.
Suvi tähendab muuhulgas lõppematut muruniitmist: kodu- ja suvilaõuedes algavad nädalalõpuhommikud tavaliselt bensiinimootoriga muruniiduki lükkamisega. Paar tundi reibast kõndimist! Aga kui sinu eest tehtaks see töö ära…? Saaksid niitmise asemel kohe asuda grillimise ja saunlemise ettevalmistustöödega tegelema. Siin testis on kuus eri firmade toodetud vabaaja võimaldajat – robotmuruniidukit. Testimiseks pandi need tööle kogu eelmiseks suveks ööpäevaringselt.
TM Kodu & Ehitus mai 2017
Õhtujuht, pulmaisa, vabakutseline näitleja ja lavastaja Allan Kress, kes asus mõne aasta eest Tallinnas Nõmmel oma väärikat isakodu taastama, otsustas, et tema õuele peab tulema ka teatrimaja. Nii saigi: Lauliku tänaval on nüüd Lauliku Lava. Nõmme Avatud Väravate festivalil 28. mail on lahti ka Lauliku Lava väravad ning laval on lubanud üles astuda nii näitlejad kui muusikud.
Kuivade ja soojade ilmadega algab lisaks üldehitajatele kõrghooaeg ka terrassitegijatel. Vaatamata sellele, kas tellida ehitus professionaalidelt või ise käed külge lüüa, tasub terrass ühe hooga kevadel valmis teha. Nii jääb juba samal hooajal rohkem aega terrassimõnusid nautida ja üürikest suve maksimaalselt ära kasutada.
Vanadest esemetest millegi uue tegijad on Eestimaal palju, näitas ajakirja TM Kodu & Ehitus taaskasutusvõistlus. 
TM Kodu & Ehitus aprill 2017
Nüüdsel ajal, mil kodus töötamine ehk kaugtöö on muutumas üha loomulikumaks, ning neid, kes kas või pool nädalast kodukontoris töötavad, on järjest rohkem, projekteeritakse kodukontori osa uude elamisse sageli juba selle projekteerimise faasis.
Hoolitsemine aia uue saagi eest algas juba märtsis viljapuude lõikusega. See töö jätkub pungade puhkemiseni, mis algab aprilli lõpus. Tänavu sai südatalvel lõigata nii ilu- kui marjapõõsaid, sest lumi ei seganud seda tööd. Aga niipea, kui talv kadus, sain aiaservast värsket köögivilja kaevama minna – need on sügiseks mitme meetri kõrguseks sirguvad topinamburid.
Kui konteinerlaevalt on kaubakonteiner maismaale jõudnud, on sel vaat et lõputult taaskasutusvõimalusi. Koduõues võib konteinerist saada ladu, suveköök, külalistemaja ja mida kõike veel. Taanis loodetakse vanade merekonteinerite abil isegi saada leevendust eluasemekitsikusele.
TM Kodu & Ehitus märts 2017
1996. aastast, kui avastasin oma kodus põrandas majavammi, on möödas juba üle kahekümne aasta. Mäletan veel selgesti seda teadmatust ning paanikat, mis siis tekkis. Nüüd olen üle vaadanud üle 3500 hoone, mille omanikel ja kasutajatel on olnud probleeme nii majavammi, hallituse kui ka puitu kahjustavate putukatega. Käisin õppimas hoonete seenkahjustuste määramist ja tõrjet Norras, Sotimaal, USA-s ja paljudes teistes välisriikides. Kõige selle põhjal soovin oma kogemust jagada teistega, et ei tekiks seda peataolekut, mis oli minul majavammi leides.
Nagu ümbritsevad inimesed, mõjutavad meid energeetiliselt ka taimed. Läinud aasta septembri TMKE-s oli jutt õhku puhastavatest toataimedest. Mõistagi ei jõudnud seal kõiki käsitleda. Moel või teisel tervisele soodsatele taimedele pöörame niisiis veel pisut tähelepanu.
Ilus diivan on elutoa ehe ja pilgupüüdja. Samamoodi jääb esimesena silma ka nukker, määrdunud ja narmendav sohva. Kuidas kanda diivani eest hoolt nii, et see püsiks võimalikult kaua ilus?
TM Kodu & Ehitus veebruar 2017
Vannitoas valitseb tänaseks täielik vabadus – tee, mida tahad: pane või seina tapeet ja põrandale laudis. Loo täpselt selline ruum, kus sul on meeldiv aega veeta. Rõhk on seejuures praktilisusel, et oleks mugav hooldada.
Kõrgemalt käima hakanud päikesekiired annavad juba talvel aiapidajatele märku, et aeg on seada sammud aianduskauplustesse. Nii et kuigi paljudele ehk üllatav, on tõepoolest aeg alustada seemnete varumist. Iga uus hooaeg pakub uusi ja põnevaid sorte igale maitsele.
Teate ju küll: rege rauta suvel jne… Nii on ka talv parim aeg majapidamise läbimõeldud ülevaatamiseks ja kevadiste kodukõpitsustööde planeerimiseks. Ja fassaadivärvi uuendamine on just see, mida vaatamata kiusatusele ei maksa kõige kuumemateks suvepäevadeks küll jätta.
TM Kodu &ehitus jaanuar 2017
Talvel tuleb suurt tähelepanu pöörata katustelt lume ja jää tõrjele. Samuti näitab pakaseilm hästi kätte, kus on maja nõrgad kohad – nimelt tekivad jääpurikad sinna, kust katuse alt tulev soojus sulatab katusel lund, mis üle räästa valgudes purikaid looma hakkab.
Kuigi on levinud tava visata libeduse tõrjeks teedele soola või liiva, siis tegelikult pole see sugugi hea lahendus ja eelistada tasuks hoopis efektiivsemat graniitkillustikku.
Rodendronite suurimaid vaenlasi on teadagi kevadine päikesepõletus. Paljudel aga pole aimugi, et kevadel on enamasti juba hilja hakata taimedele varjutuskangaid peale panema. Alates jaanuarist hakkab päike muutuma aktiivsemaks ja just hiljemalt siis tuleks katta ka kõik päikesepõletust kartvad igihaljad okaspuud ja põõsad.
TM Kodu & ehitus DETSEMBER 2016
Pange vaim ning vanad ja uued nutikad ideed valmis, sest TMKE kuulutab välja suure taaskasutusideede konkursi. Tingimused on lihtsad: saatke meile pilt ja sünnilugu mõnest koduses majapidamises kasutatavast mööbliesemest, tarvikust või muust säärasest, mis on varem elanud ehk mõnd muud elu ja nüüd putitatud täitma uut funktsiooni.
Viimasel ajal on populaarseks muutunud nö veesärgiga keskküttekaminad, millest saadud energiat saab suunata kütteks ja sooja tarbevee tootmiseks. Küsimustele vastab Rantila OÜ esinda Raido Sagor. 
Moodne aeg toob kaasa moodsad mured ning kui ka tuba soe ning küttearved madalad, on siin-seal kuulda elanike murest, et hästiköetud eluruumides kipub õhk talviti jääma liialt kuivaks. Tihtipeale on selle taga trend muuta hooned maksimaalselt energiatõhusaks. 
TM Kodu & Ehitus november 2016
Kui varasematel aastatel eeldas sauna ehitamine enamasti eramaja olemasolu, siis tänapäeval saab seda üsna kerge vaevaga planeerida ka korterisse.
Pesuruumide ehitamine või renoveerimine näib tehniline ja keerukas, ent keegi ei taha sattuda olukorda, kus plaadistuse alla kogunenud niiskus tekitab tervisele kahjulikku hallitust ja ebameeldivat lõhna ning lõhub konstruktsiooni. Samas puuduvad meil täpsemad riiklikud nõuded ja juhised korrektse märgruumi veetõkke süsteemseks paigalduseks. Mida teha?
TM Kodu & ehitus oktoober 2016
Sisearhitekt Viktoria Bankov lahendas Vikerlase Maja uue korteri klassikaseguses võtmes, ent tegi 3D-kavandid ka rangema stiili austajaile.