Arhiiv

Diivan juuni-juuli 2017
Eraldi söögituba tänapäeva kodudes enam sageli ei kohta, kuid see ei tähenda, et loobuma peaks ühistest söömaaegadest, mõttevahetustest ning pere ja sõpradega söögilaua ümber veedetud ajast. Üks mõnus paik, kus üheskoos istuda või süüa, on omal kohal nii ahtas köögis kui ka elutuba ja kööki ühendavas avatud ruumis. 
Pärnu Vallikäärus asuv 19. sajandist pärinev Liivimaa Saksa seltsi koolihoone kohandati paar aastat tagasi arhitektuuribüroo Luhse & Tuhal projekti järgi moodsaks elu- ja ärimajaks. Kolmanda korruse toreda ülesehituse ja kõrgete lagedega katusekorteri kujundus valmis rätsepatööna sisearhitekt Mari Kogeri taktikepi all. 
Arhitekt Emil Urbeli projekteeritud madal puhta vormiga maja Tabasalus kasutab ära suure maatüki eeliseid ja on piki krundi serva võimalikult pikaks venitatud. Arhitekti loodud avarust ja läbipaistvust toetab sisearhitektide Taso Mähari ja Karin Kitse kujundatud interjöör, kus kohtuvad selged pinnad, naturaalsed materjalid ja moodne mööbliklassika. 
Diivan mai 2017
Elades nappidel ruutmeetritel, tuleb endalt küsida, mida ja kui palju asju sa tegelikult vajad ning kuidas sa ruumi kasutad? Kadriorus elav noor pere on vastused enda jaoks põhjalikult läbi mõelnud ning neljaliikmeline seltskond mahub muretult 50 ruutmeetrile.
2012. aastal tuli Stockholmis Heleneborgsgatani tänaval müüki korter, mis oli kolmkümmend aastat seisnud tühjana ja toiminud mööblilaona. Kui arhitekt Karin Matz esimest korda räämas ruumidesse sisenes, oli aeg seal justkui seisma jäänud. 
Südalinna väikese sisehooviga majas on nappidele ruutmeetritele nutikalt ära mahutatud elutuba, köök, magamistuba, kabinet ja vannituba. Kõrgete lagede, mahedate toonide ning sisseehitatud kappidega korteris jääb mulje, et ruumi on ülegi.  
Diivan aprill 2017
Juba kolmandat aastat jõuavad ülipopulaarse festivali Jazzkaar kontserdid suurte saalide, klubide ja linnaruumi kõrval ka muusikasõprade kodudesse. Muusikud saaval sel päeval täieõiguslikeks pereliikmeteks, kellega koos tervitatakse külalisi hubasel ja omanäolisel kodulaval. Diivan heitis etteruttavalt pilgu Harry ja Taimi põnevale kodule Koplis, mis avab oma uksed üheks kodukontserdiks aprilli lõpus. 
Londoni arhitektuuribüroo Studio RHE abiga renoveeriti tundlikult vana kirikla Suffolkis Inglismaal ja sellele lisati ajaloolisesse keskkonda imeliselt sulanduv ning samas kompromissitult moodne juurdeehitis. 
Kümmekond aastat tagasi kerkima hakanud elamupiirkond Saue külje all esindab tüüpilist linnalähedast uusasumit, kus vaiksete tänavate ääres seisavad reas rahulike koduõuedega eramud. Üllatav on leida küla servast maja, mis piirkonna pretensioonitu arhitektuuriga kuidagi sulanduda ei püüa. Kadarik Tüür Arhitektide kavandatud eramu on julgelt eristuv ja isepäine. 
Diivan märts 2017
Arhitekt Merje Müürisepa projekteeritud eramu Tartus Ujula tänaval pärjati möödunud aastal parima puitehitise konkursil Raitwoodi fassaadi eriauhinnaga. Žürii tõstis esile omapärast arhitektuuri, termotöödeldud puidu kasutust ja kõrget ehituskvaliteeti, mis kõik kokku loovad nauditava esteetilise terviku.  
Stalini-aegse maja sisemuses ootab ees avar, kõrgete lagedega valgusküllane kodu. Sõbrad, kes külla satuvad, ütlevad «Pariis!», «Lissabon!», «Berliin!», iseloomustamaks selle kodu atmosfääri. Nii ongi, sest just nende paikade kodud on pererahvast inspireerinud. Kui korteri omanikud soovivad aga nautida tõelist miljonivaadet, avaneb aknast kogu Toompea arhitektuur oma ilus, eriti kaunis on see vaade talveõhtutel, kui linn tuledes särab. 
Pisike kahetoaline korter nõukogudeaegses korrusmajas jättis esmapilgul armetu mulje. Remondimehe kätt polnud räämas ruumid juba ammu tunda saanud ja erkpunaseks võõbatud seinad mõjusid ehmatavalt. Ometi oli korteril üks suur pluss – suured aknad, mis täitsid toad mõnusa valgusega. 
DIIVAN VEEBRUAR 2017
Eesti Disainikeskuse kommunikatsioonijuht Maris Takk ning disainer ja disainibüroo Aku asutaja Alari Orav teadsid kohe, kui arhitektist sõber oma korteri müüki pani ja seda vaatama kutsus, et just siin, Kadrioru vaiksel kõrvaltänaval asuvas modernistlikus elamus saab olema nende uus kodu. 
Disainer Aap Piho ja ehtekunstnik Merlin Meremaa restaureerisid hubase kodu mehe vanavanaisa poolt sada aastat tagasi ehitatud majas. 
Kahe noore naise – Liis Tippeli ja Katrin Lopuhhini – ettevõte PULO disain sai alguse praktilisest vajadusest. Kui sõbrannad ühel ajal kumbki oma kodu hakkasid sisustama, tundus kõige parema ideena ise puidutreipingi taha astuda ja soovitud sisustuselemendid oma kätega valmis teha. 
Diivan detsember 2016/jaanuar 2017
Kristjan Mändmaa on graafiline disainer, raamatukujundaja ja suur Viljandi patrioot, kes asus selle aasta sügisest juhtima Eesti Kunstiakadeemia disainiteaduskonda. Peale ambitsioonika ja kauaoodatud plaani, kuidas Eesti disainiharidusse uut hingamist tuua, käivitas ta kolmandal katsel rahvusvahelise interaktsioonidisaini magistriõppekava ning jõuab endiselt ka raamatuid ja trükiseid kujundada. 
Sisearhitekt Helen Kolksi väärikas eestiaegses kivimajas asuvasse helevalgesse kodusse toovad isikupära ja värvilise elu stiilsed detailid ning disainiklassika.
Arhitekt Allan Pilter sai ülesande planeerida noorele perele kodu ruumidesse, kus varem asusid neli analoogset kontoripinda. Peretuttavatest disainiteadlikud tellijad olid kursis arhitekti käekirja ja varasemate töödega ning seetõttu sujus koostöö ladusalt
design
Diivan november 2016
Tänavuse aasta Eesti parima insenertehnilise toote disaini auhinna Bruno pälvisid MI/KL-i tootedisainistuudio asutajad Mihkel Mäll ja Mihkel-Emil Mikk fookuskauguse mõõtmise seadega XV-1. See on disainiduo teine tehnoloogiline ühisprojekt. Esimese, elektrirolleri laadimisjaama E-roll projekteerisid nad, õppides Eesti Kunstiakadeemia (EKA) tootedisaini eriala magistrantuuris.
Eestiaegse kivimaja väljapeetus ja mõningane elitaarsus ei heidutanud Mari-Liisi ja Martinit looma ühte sellisesse hubast, sooja ning stiilide paljususele ja külalistele avatud kodu.
Sisearhitekt Elina Freimuth (Freims Studio) on linna südames asuvasse uude moodsasse kortermajja kujundanud noore linnainimese kodu. Kahetoaline hele ja valgusküllane korter on sümpaatseks taustaks Eesti disainile ja värvikatele esemetele.
design2
Diivan oktoober 2016
Tallinna ühe nooblima elurajooni – Merirahu – vaikse tupiktänava lõppu on kerkinud Pinki sisearhitekti Tarmo Piirmetsa projekteeritud puhtavormiline eramu, mis sulandub nagu valatult väljakujunenud arhitektuurinormide ja väärtushinnangutega keskkonda.
«See pole keeruline, vaid heas mõttes lihtsate mõtete ja vormidega maja,» märgivad VLSi büroo sisearhitektid Ville Lausmäe, Peeter Klaas ja Katrin Talvik Kakumäele projekteeritud eramu kohta.
Arhitekt Viktoriya Yakusha (Yakusha Design Studio) disainitud eramu Cube asub Kiievi regioonis Ukraina männimetsade vahel. Maja on loodud noorele perele, kelle aktiivne elustiil eeldab avatud ruumi, mida vajadusel ümber mängida.
Diivan
Nõmme kandi loodusega kõlab kenasti kokku arhitekt Sten Adra ja sisearhitekt Hannelore Kääramehe ning pererahva koostöös valminud villa. Metsa veerde kerkinud meeldejääva arhitektuuri ja kohatise murukatusega eramu üllatavad fassaadimaterjalid vihjavad ehituskunsti suurepärasele teosele.