Sinu head kõhubakterid

Urve Vilk
Shutterstock

Toites häid kõhubaktereid, ennetad nii vaimseid kui ka füüsilisi tervisehädasid. Mis on mikrobioom ja kuidas see meid täpsemalt mõjutab, selgitab toitumisterapeut Anu Luts.

Inimese soolestik on toitumisterapeudi Anu Lutsu hinnangul organ, mis on saanud tänamatult vähe tähelepanu ehk sellepärast, et kõhutervise uurimine on küllaltki uus asi, millest väga palju veel ei teata.

"Soolestikus toodetakse palju õnnelikuks ja terveks eluks vajalikke aineid. Selle kaudu imenduvad verre vajalikud toitained, mis toetavad nii meie südame, kopsu kui ka maksa tervist. Soolestik on koht, mille kaudu väljutame meile ebavajalikku: jääkaineid, hormoone, mürke," selgitab toitumisterapeut. "Ebapiisav kogus kasulikke baktereid vähendab vajalike vitamiinide, toitainete ja hormoonide ning põletikku alandavate ainete tootmist, samuti soolestikku tugevdavate ainete tootmist – nii et tervis algab tõesti kõhust. Ühesõnaga, kui soolestikus on mingid ebakorrapärasused – bakterite ülekasv või on häid baktereid liiga vähe –, siis see kõik mõjub meie tervisele ja tujule halvasti."

Edasi lugemiseks

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid