Kodu nagu merelaine
Kersti Jaigma
Merelainet meenutav tapeet pärineb Designers Guildilt. Televiisori asemel on imetlemiseks kaminatuli ja Maarit Murka taies. | Terje Ugandi

Rocca al Mare väravasse heiskas eelmisel aastal purjed KOKO arhitektide loodud äri- ja kortermaja Laev. Seilavat kruiisilaeva meenutav hoone pakub oma asukatele targa maja hüvesid, erilist ruumikogemust ning uhkeid vaateid linnale ja loodusele. Viimase muutuvast ilmest on ammutatud ka sisearhitekt Maarja Malvre kujundatud kodu värvid.

 

Kui sisearhitekt koos korteri värske omanikuga esimest korda ruume vaatama jõudis, puudusid korrusel veel aknad ja paljad betoonseinad markeerisid tulevase korteri piire. Kõrgelt viimaselt korruselt avanes aga lummav vaade sügiseselt tumedale ja tormisele merele, mille ees lainetas liivakarva pilliroog. “See esimene pilk sügisesele merele pani paika interjööri põhitoonid. Sai selgeks, et needsamad värvid peavad sujuvalt tuppa liikuma,” märgib Maarja. Nüüd viitavadki lainekarva seinad ja tumesinine diivan merele, magamistubadesse valitud vaipkate sümboliseerib rannaliiva. Temaatikasse liitub ka kergelt lainelistest laudadest parkett, mis on pärit Eesti tootjalt Arbor Parkett.

Mitte üksnes mere lähedus, vaid ka peremehe suur loodushuvi tõid korterisse peamiselt naturaalsed materjalid, nagu ehe puit, metall, klaas ja tekstiilid. “Kliendi jaoks oli seos loodusega väga oluline. Teisalt on tegemist maailmas palju ringi reisiva inimesega, mis sundis kujundusse lisama kosmopoliitse noodi,” arutleb sisearhitekt. Mõistagi dikteeris moodsa ja urbanistliku lähenemise ka maja ise ehk selle eriline arhitektuur. “Et modernsesse linnamajja ei tuleks Jahipauna meenutav kodu, lisasime glamuuri alati šikilt mõjuva halli ja messinguga.”


Arhitektuurne ruum ja loodusvaated
 

Maja viimasel korrusel asuv 97 ruutmeetri suurune korter on ruumiliselt põnev ja ootamatult kõrge – elutoas ulatub lagede kõrgus kuni kuue meetrini.

Artikli täismahus lugemiseks osta värske ajakiri poest või telli ajakiri Diivan.