Kodu aedlinna rütmis
Ele Praks
Kodu & Aed
Meile meeldib Eesti disain, oleme selle suured fännid,” viitavad noored laimirohelisele Oot-oot Stuudio diivanile. Ka sügavroheline nahktool teise ringi poest on äge. | Juta Kübarsepp

Tartus valitsevat oma vaim ja teistmoodi ajataju. Kodu & Aed käis külas Kairi ja Alari kodus, mis jõudis võistlusel „Kodu kauniks 2016” finaali.

Kes: Kairi Elmend (27) ja Alar Tarto (32)

Mis: 50 m², eramu esimene korrus

Kus: Tartus Tammelinnas

Vaikses Tartu aedlinnas seisab tänava ääres väike maja, tagasihoidlikult sirelipuhmaste ja kahara hõbekuuse varjus, uue katusega ja krohv rõõmsalt kollaseks värvitud. Maja on perekonda truult teeninud juba mitmeid põlvkondi, omal ajal ehitas selle Alari vanatädi abikaasa. Alar ja tema elukaaslane Kairi on maja esimesele korrusele andnud uue näo, ilma et eramu vanast väärikusest midagi oleks kaotsi läinud.

Väike, aga sõbralik

Ehkki täna on vaid pliiti köetud, hoovab tulijaile vastu mõnus puhas ahjusoojus. Kitsast esikust on kiusatus lipsata otse õuna­koogi järele lõhnavasse kööki. Vasakut kätt jääb elutuba, kus külalisi on lahkelt tervitamas ergult laimiroheline uus Eesti disain­toode – Oot-oot Stuudio diivan Cosmo.

Artikli täismahus lugemiseks osta värske ajakiri poest või telli ajakiri Kodu & Aed.