Tuul puhub akna vahelt sisse? Vaata videost, kuidas vahetada akna tihendit

kodus.ee
Aknatihendi vahetamises midagi ulmelist pole. | Shutterstock

Kui sul on tunne, et akna vahelt puhub tuul sisse, siis suure tõenäosusega on sul akna tihend kulunud ja see tuleks ära vahetada. Ja muidugi on jäänud sul tegemata ka korraline talvine hooldus. Järgnevas videos näed lähemalt, kuidas seda teha. 

 

Pole tähtsust, kas tegu on plast- või puitaknaga, pidevat jälgimist ja hoolt vajab see ikka ning tihendid kuluvad aja möödudes ikka.

Puhas ja hooldatud aken ei külmu talvel kinni ja tagab mugava kasutamise kogu jahedama perioodi kestel. Sulused tuleks puhastada ja õlitada vähemasti kord aastas. Kõiki sulusevastuseid ja liikuvaid osi peaks määrima masinaõli või tehnilise vaseliiniga, mitte kasutada roosteeemaldajat, silikoonõli või nn WD40 tüüpi määrdeid.

Tasub meeles pidada sedagi, et kui näiteks kremoon käib raskelt, siis selle põhjus ei peitu tavaliselt mitte kremoonis, vaid aknasuluses. Kremooni raskem käik on esimene märk sellest, et aknasulust tuleks kontrollida ja vajadusel hooldada või reguleerida.
On olnud juhuseid, kus hooldamata suluse tagajärjel kulub kremoon liigselt ja vajab juba varakult väljavahetamist.
PVC-akende juures on kasutusel kahte tüüpi tihendeid: keevitatavad PCE-tihendid ja tavapärased EPDM-tihendid, kusjuures teist kasutatakse ka vanade asendamisel uutega.

Mõlemad tihendid on vastupidavad ja ilmastikukindlad, kuid loomulikult teeb aeg oma töö. Vanematel, ligi 10–15 aastat tagasi toodetud akende tihenditel hakkab tööiga juba otsa saama, praegu kasutusel olevad tihendid on vastupidavamad ja nende tööiga vähemalt viis aastat pikem.

PVC-aknaprofiilides on tihendite jaoks spetsiaalne soon ja tänu sellele ei ole aknatihendi vahetuses midagi keerulist. Kuid päris nii lihtne see ka pole: kuna aknaid toodetakse erinevate profiilitootjate profiilidest ja igaühel on tihendisoon erineva suuruse ja kujuga, siis ise tihendit vahetama hakates võib see teadmatusest osutuda ebaotstarbekalt kulukaks ja halvemal juhul võib soetada tihendi, millega pole midagi peale hakata.

Allikas: Aknavennad, Plasto

Aknatihendite vahetus - Aknavennad

Sarnased artiklid