Tartu kutsub ehitus- ja sisustusmessile
kodus.ee
Moodne kontoriruum
Moodne kontoriruum | Shutterstock

Tartus algab sel neljapäeval, 12. oktoobril mess "Ehitus ja sisustus 2017". Eesti pikima traditsiooniga ehitusteemalisel messil esitletakse tänavu rohkem kui 140 ehitus- ja sisustusvaldkonna ettevõtet. Mess on avatud kuni laupäeva, 14. oktoobri kella 16ni.

Messi Ehitus ja Sisustus projektijuhi Anders Urbeli sõnul on esindatud üldehitusega seonduv ehitusmaterjalidest küttelahenduste ja tööriistadeni ning viimistlusvahendid, mööbel ja sisustuselemendid. “Mess on temaatiliselt väga lai ning pakub uudistamist spetsialistidele ja tavakülastajatele. Nii uutel kui ka vanadel ehitusmessil käivatel ettevõtetel on esitleda palju uudistooteid,” lubas korraldaja.

Tänavu on mess Ehitus ja Sisustus võrreldes varasemate aastatega ka rahvusvahelisem. Lisaks kodumaistele ettevõtetele on esindatud ka Läti, Leedu ja Saksamaa firmad. “Kindlasti annavad välisettevõtted messile sisukust juurde, tuues publiku ette kaubamärke, mida varem pole Tartu ehitus- ja sisustusmessil esitletud,” märkis Urbel ning lisas, et välisfirmasid on kohal kümmekond. Igal messipäeval saab kuulata ka ulatuslikku seminariprogrammi.

Disainiala 

Kui ehitustemaatika katab Tartu messikeskuse A- ja B-paviljonid, siis C-paviljon on täiel määral sisustustemaatika päralt. “Sisustuse poolel annab tänavu tooni mööbel, alustades köögimööblist ning lõpetades pehme- ja täispuitmööbliga. Kohal on nii väikeettevõtted kui ka juba laiemat tuntust kogunud mööblitootjad ja müüjad. “Messi komplekteerimisel oleme lähtunud sellest, et väljapanekud kõnetaksid erineva disainieelistuse ja eelarvega külastajaid,” kirjeldas messi projektijuht. Traditsiooniks on saanud, et sisustushallist leiab ka suure disainiala, tänavu on fookuses hübriidruum ehk kontori sisustamine sellisel viisil, mis toetaks meeskonna loomingulist tööd ning pakuks võimalusi nii eraldi kui ka koos.

Disainialal tutvustatakse 30 erineva ettevõtte tooteid: Pulk, Made in Hyperborea, NorthVille, Ra Sun, Tamma design, MiDeer, Disainment, Önwall, Okka, Stankke, Dragonfly, Vuul, Sisustuskoda, SU Valgus, Monika Järg, Cocomari, Pehmö by Mairi Laide, Jalg, Unika taaskasutatud papist kuused, Pillow & Pillow, Tool & Tool, Juniik, Kata Ateljee, Tegude Kalender, Tarmeko, Viks, Tapeedistuudio, Liivi Leppik & Visioon tekstiil, WideHead, KOOSdisain, Hoog. Disainiala kujundasid sisekujundaja Margit Marsh ja projektijuht Kaili Ojaperv.

Basseinid ja mullivannid

Messil on esindatud ka kõik see, mis üldehituse ja kodusisustuse vahele mahub ehk saunatemaatika, kasvuhooned ja muu taoline. Messil näidatakse kohalike ettevõtete toodetud saunamajakesi ja kümblustünne, tänavu pannakse suurt rõhku ka veesilmadele – veega täidetakse nii basseinid kui mullivannid. Omaette vaatamisväärsus on korraldaja sõnutsi kindlasti aiatiik, kus ujuvad enam kui tuhat eurot maksvad kalad.