Sisearhitekti kodu Kassisabas

Eve Arpo
Diivan
01.12.2015
Ühes ruumis asuvad köök ja elutuba on leidnud kena tasakaalu, köögimööbel mõjub delikaatselt ja kõik moodustab terviku. Diivanilauana on kasutusel 150aastane tammepakk ja perenaise isa endine puudelõhkumise pakk. | Terje Ugandi

«Kõige raskem on kujundada enda kodu,» ütleb sisearhitekt Reet Helisabeth Karm (Karm&Kristianson) ja lisab, et oma uues kodus on ta saanud katsetada lahendusi, mida hiljem klientidele soovitada.

Kui Reet Helisabeth eelmise aasta lõpus Kassisaba sisekvartalis asuvat korterit vaatama tuli, langetas ta otsuse sekunditega – niivõrd võlusid teda korteri avarus, kõrged laed ja valgus ning terrassilt paistev roheline muru. Sisearhitekt elas varem põhjapoolses paneelmaja korteris ja siin oli olemas kõik see, millest ta eelmises kodus oli puudust tundnud.

Neljakorruselise kortermaja on projekteerinud Alver Arhitektid, see on piirkonna üks esinduslikumaid arendusi. Hoonele anti sümboolse tähendusega nimi Marie kortermaja luuleklassiku Marie Underi järgi, sest kõrvalkrundil asus Underi vanemate Priidu ja Leena Underi maja. Hoones on kokku kaheksa korterit. Kõige ülemisel korrusel asuvate korterite eelis on paiknemine läbi kahe korruse. Esimese korruse korterite juurde kuulub avar terrass, mis on tekkinud krundi hooviosa tõstmisega soklikorruse ulatuses esimese korruse põrandani. Poolenisti maa sees asuv soklikorrus on autode parkimise, tehniliste ruumide ja prügimajanduse jaoks.

Pool aastat remonti uues korteris

Kahetoaline terrassiga korter paikneb 67 ruutmeetril. See müüdi valmiskujul ja seetõttu tuli arvestada olemasolevate kommunikatsioonide ja põhiplaaniga. Pool aastat väldanud remondi käigus tehti siiski mitu suurt muudatust: esikus vahetati välja keraamilised plaadid, vannitoas põrandaplaadid ja tumedad seinavuugid, tubades värviti üle seinad, vannitoas vahetati välja seinal paiknev valamu ja segistid ning esikusse ehitati mahukas garderoob ja elutuppa köögikapid.

Reet Helisabeth alustas kodu kujundamist neutraalse fooni loomisega, kasutades selleks suuri pindu ja sisseehitatud mööblit. Põrandat kattev tammeparkett oli korteris varem olemas ning see sai inspiratsiooniks diagonaalspooni kasutamiseks söögilaual ja köögikappidel. Neutraalsele foonile lisati juurde efektseid detaile. Korteris annavad aktsenti geomeetrilised mustrid, peegelpinnad ja pehme värvigamma.

Isikupära algab esikust

Kui tavaliselt on esik pigem väike ruum ja vaheala, siis selles korteris võib seda julgelt nimetada üheks isikupärasemaks ruumiks. Geomeetrilise mustriga põrandaplaadid on pärit Itaalia ettevõtte Refin kollektsioonist ning on valminud koostöös graafilise disaini bürooga FM Milan. Põrandaplaatide mustri järgi telliti ka vinüültapeet magamistoa garderoobi. Esiku peegelustega garderoobi on sisearhitekti jooniste järgi valmistanud DSK Mööbel ning see mahutab peale riiete ka pesumasina ja ventilatsiooniseadmed.

Ühes ruumis asuvad köök ja elutuba on leidnud kena tasakaalu, kus köögimööbel mõjub delikaatselt ja kõik kokku moodustab terviku. Valge viimistlusega MDF-plaadist valmistatud köögimööbel täidab ühe seina ja ulatub laeni. Valge köögitehnika, komposiitkivist tasapind ja valamu sulanduvad üldpilti. Julge lahendusena on kasutust leidnud peegelpind töötasapinna otsaseinas. Reet Helisabeth julgeb ise järele proovitud lahendust klientidele soovitada. Peale selle, et peegel avardab visuaalselt ruumi, on sellel ka praktiline põhjus – peeglit on kerge puhastada.

Lisaks peegelpinnale on mitmel pool kasutatud ka kroomi. Mängulisust lisab eklektiline toolivalik elutoa söögilaua ümber, kus kõrvuti on koha leidnud nii mitmed disaintoolid kui ka Pärnu taaskasutusest leitud viis eurot maksnud tool. Koduomanik ütleb, et inspiratsioon võib tulla ootamatul moel, ja viitab roosadele kingadele, millest ta viimati vaimustusse sattus. Tore, kui sisekujundust on võimalik muuta ja sellega veidi vastavalt tujule mängida.

 

Sarnased artiklid