Kui on meri hülgehall
Kaili Kannel
Suured aknapinnad lasevad lahkelt merevalgusel tuppa voolata. Selgejooneliselt sisustatud ruumi vürtsitavad mängulise vormiga valgustid. | Tõnu Tunnel

Stiilipuhas kodu KOKO arhitektide loodud Laeva majas on harmoonilises seoses ümbruskonna mitmepalgelisusega. Maja asukoht looduse keskel, kuid siiski keset pulbitsevat linnarütmi on nii hoone kavandajate kui ka korteri sisearhitekti Maarja Malvre jaoks olnud põhiline inspiratsiooniallikas.

 

Tuttava soovitusel sisekujundaja leidnud klientide soov oli saada 98 m2 suurusele pinnale ajatu, pisut luksuslik, kuid samas praktiline kodu. “Maja on arhitektuurselt julge – vaated korterist on ühelt poolt segamatu vaatega merele, teiselt poolt tihedale ja katkematule liiklusvõrgustikule. See eeldas interjööri, mis on modernne ja kosmopoliitne,” räägib Maarja.

Materjalide ja värvide mäng interjööris on rahustav ning samal ajal kontrastidest pakatav. Gamma on inspireeritud meretoonidest, taevast ja kõrkjatest. Rahulik foon, mida hallid ja murtud valged seinapinnad pakuvad, lasevad mööblil ja sisustusaksessuaaridel kenasti esile tõusta. Üks tagasihoidlik, kuid äramärkimist vääriv detail on 45kraadise nurga all jooksev puidu struktuur, mida kohtab köögimööblis, esiku- ja garderoobikappidel ning osaliselt ka seinapaneelidel. Matt ja sametiselt soe pind annab ruumile sügavust ning struktuurne pind lausa kutsub end katsuma.


Loodus tuppa
 

Suured aknapinnad ja avaralt õhulised ruumid lubavad lahkelt ümbritseval loodusel ning loomulikul valgusel tuppa tulla. Vaatamata sellele, et mööda ühte Laeva külge voolab katkematu liiklusvoog, ei ole ülemistel korrustel seda tunda ega otseselt näha. Kuna korter asub maja viiendal korrusel, paistab akendest pigem loomaaia rohelus ja hea õnne korral võib puude vahelt ka mõnda sealset asukat silmata.

Peale visuaalse maantee läheduse mittetajumise on maja arhitektid panustanud ja erilist tähelepanu pööranud ka  helikindlusele. Majas on läbivalt kasutatud üle 6,2 cm paksuseid klaaspakette. Täielik vaikus, kui kuulatama jääda.

Artikli täismahus lugemiseks osta värske ajakiri poest või telli ajakiri Diivan.