6 asja, mis tuleks magamistoast kohe välja visata
kodus.ee
magamustuba
Magamistuba | Shutterstock

Magamistoas pole mõnus? Võibolla on asi selles, mida sedal hoiad!

Magamistuba peaks olem atõeline rahu ja puhkuse oaas. Kui see nii pole, vaata hoolega üle asjad, mida magamistoast leiad ja mõtle, mis sinna ei kuulu.

1. Üleliigne kraam, mis koguneb voodi alla 

Voodi all kastid laiutavad mingid asjad, mida sa pole juba aastaid kastanud? Need sisaldavad mitte ainult seisma jäänud asju (see tähendab seisvat energiat), aga ka valusaid mälestusi? Selle koht pole kindlasti su magamistoas, samuti mitte su kodus! Reegel ütleb: kõik, mida sa aasta jooksul pole kasutanud, anna ära, müü maha või viska minema. 

2. Koledaks läinud, katkine või ebamugav voodipesu

Hoolitse oma voodi eest: kui voodipesu on koledaks kulunud või katki, püüa ikka uus muretseda. Rahakotisõbralikke  võimalusi leiab soodusmüükidelt, odavkaubamajadest vms. Kui raha on, investeeri aga pigem pisut kallimasse ja kehasõbralikku voodipesusse: veedad voodis ju iga päev 6-8 tundi vähemalt. Pese voodipesu korralikult, selleks ettenähtud temperatuuriga.

3. Vanad tekid ja padjad

Üldiselt soovitatakse tekke-patju vähemalt iga viie aasta tagant vahetada. Samuti tuleb palju ja tekke korralikult hooldada - puhastada, tuulutada, et nad meid võimalikult hästi teeniksid. Vanad tekid ja padjad võid annetada näiteks loomakaitseseltsile.

4. Ebamugav madrats

Su unele pole hullemat vaenlast kui ebamugav voodimadrats: see on valik, mis tuleb väga hoolikalt läbi mõelda! Kuidas madratsit valida, õpetab ajakiri TM Kodu & Ehitus.

5. Riided ja must pesu

Mustapesukorvi koht pole kindlasti magamistoas! Niisamuti ära kuhja sinna riidehunnikut - rõivaste koht on kas riidekapis või siis mustapesukorvis.

6. Öökapile kuhjunud pudipadi

Olgu need siis lugemata raamatud, tühjaks saanud joogitops või muud asjakesed - ära jäta neid öökapile vedelema.