Nooruslik ja maitsekas pisike kodu, mis on valminud säästlikult
Virge Siirak
Kogu korterit läbib perenaisele omane kuldne-hõbedane ilme. Kullakarva ja hõbedasi detaile on jagunenud ühtlaselt igasse ruuminurka. | Virge Siirak

Liisi kodu on nagu väike valge ime. Stiilne ja kompaktne, detailideni läbi tunnetatud. See on hea näide noore inimese oskusest odavalt, samas maitsekalt oma kodu kujundada.

Kes: Liisi Väli (29)

Mis: 23,5 m² korter 1912. aastal ehitatud puumajas

Kus: Tartu maanteel Tallinnas

Veidi enam kui aasta tagasi ostis Liisi endale oma unistuste korteri. Esialgu oli ta otsinud vähemalt 30 m² suurust elamist. Kuid seda, vaid 23,5 m² korterit nähes ei kahelnud ta ometi jaa-sõna ütlemast.


Remontimisel abiks vanemad
 

„Emal on silma ruumiplaneeringu osas,” märgib Liisi, „ ja kunagi tahtis ta isegi minna arhitektuuri õppima.” Ema aitas luua siseprojekti, muudatusi tehti korteri algses planeeringus.

Kõigepealt lammutati köögis igivana ja hiigelsuur puupliit, mis palju ruumi võttis. Asemele tuli moodulahi, norrakate toodang. Ahi mõeldi algul üle värvida, aga Liisi loobus sellest, sest looduslik hall toon sobib tema korteri värvigammaga nagu valatult. Järgmiseks ehitati väike eraldussein köögiosa ja magamistoa vahele, see liigendab ruumi väikesteks hubasteks tsoonideks. Põrand tooniti valgeks. Lakke lisati dekoorliist, mis tsaariaegsesse kõrgete lagedega puumajja hästi sobib. 

Isa aitas ema jooniste järgi ehitada kaks garderoobikappi. Üks osa garderoobist jäi magamistuppa ja avatud garderoob paikneb koridoris.

Kogu korterit läbib Liisile omane kuldne-hõbedane ilme.

Artikli täismahus lugemiseks osta värske ajakiri poest või telli ajakiri Kodu & Aed.
Artikli märksõnad