Mudilase toast teismelise toaks
Agneta Land-Koskinen
Diivan
Kirjutuslaua taga õpib Kaisa tegelikult harva. Enamasti istub tüdruk õppetööd tegema suure söögilaua taha. Seetõttu valiti tema tuppa Ikea pukkjalgadest ja lauaplaadist koosnev laud Linnmon, mida saab vajadusel hõlpsasti eest ära tõsta. | Jukka Koskinen

Mudilase teismeliseks sirgudes muutuvad tema soovid, eelistused ja ootused ka oma isiklikule ruumile. Lapse kasvades tuleb tuba ümber korraldada teismelise vajadustele ja äranägemisele sobivaks.

Kui tuba on algusest peale kujundatud paindlikult, pole tarvis kogu sisustust ümber vahetada. Pidage noore toaelanikuga nõu, millised asjad asendada, mida juurde lisada või ära võtta. Teismelise tuba kujundama asudes on oluline noore inimesega läbi arutada, millist stiili ta eelistab ning millisteks tegevusteks ta ruumi kõige sagedamini kasutab. Kuueteistaastase Kaisa toa uuenduskuur sai teoks ruumi viimistlust muutmata. Toa seinad jäid valgeks, nagu need varemgi olid, ühte seina jäeti Hanna Werningi suuremustriline tapeet. Ehkki tapeedimoes on vahepeal tõusnud esile graafilised õhulise mustriga seinakatted, otsustati olemasolevat tapeeti mitte välja vahetada – toa ülejäänud neutraalsel foonil ei mõju ekpressiivne seinakate pealetükkivalt.

Artikli täismahus lugemiseks osta värske ajakiri poest või telli ajakiri Diivan.