Lustlikud lihavõtted Tori jaamas
Tiina Kolk
Kodu & Aed
Tekstiilidisainerist majaperenaine kavandab, trükib, õmbleb ja tikib selles töötoas oma projekte. | Meeli Küttim

Esimese talve maal õnnelikult üle elanud tekstiilikunstnik ja maastikukujundaja Lylian Meister tervitab kevadpühade saabumist ning kostitab külalisi.

Kes: Lylian Meister (51), Katarina Meister (27), koer Piret ja kass Leemur

Mis: maakodu

Kus: endises raudteejaamas Pärnumaal Toris

 

Kuigi Tori jaamahonest sai särtsaka daami maakodu juba neli aastat tagasi, jäi ta mullu sügisel maale päriselt elama. „Ma naudin siinset olemist ja Tallinnas käin vaid asju ajamas,” mainib Lylian. „Jack Russeli terjer Piret reisib linna kaasa, aga kass Leemur on siin. Ja seal, kus on kass, on ka kodu.”

1927. aastal arhitekt Leon Johansoni (sündinud 1897. a Rakveres, surnud 1984. a Tallinnas) projekti järgi valminud raudteetööliste elamu kodustamises on kaasa löönud sugulased ja sõbrad ning seda tööd jätkub veel aastateks. Nimelt vajab lisaks elumajale korrastamist ka naabruses paiknev teine samasugune hoone, mida tulevikus hakkab kasutama Lyliani loodud disainiettevõte Tori Jaam MTÜ. Sinna tulevad jaama muuseum, kunstniku tekstiilistuudio ja väike galerii ning teisele korrusele on kavas sisse seada koolituskursuslaste külaliskorter. Lylian Meistril on meeletud plaanid.

Pisikese maakodu asemel hullult arhitektuuri

„Tahtsin endale osta pisikest maja Eesti keskel, millest jõud käiks üle nii füüsilises kui ka rahalises mõttes, aga sain hoopis kaks hoonelahmakat,” tõdeb ta nüüd. Nähes toona kinnis­varaportaalis võluva arhitektuuriga maja müügikuulutust, otsustas ta minna sedagi uudistama. „Oli sügis ja rohtukasvanud jaamahoone mõjus võluvalt imposantsena,” meenutab naine, kelle hinge jättis see esmakohtumine nii sügava jälje, et varsti sai temast kahe kõrvuti asuva jaamahoone omanik.

„Ma olen omamoodi ehitus- ja remondihull, mulle meeldib interjööre ilmestada. Tahan, et asjad käiksid minu pilli ja käe järgi,” tunnistab ta. Praeguseks on korda seatud elumaja. Kõigepealt parandati katused, sest pole ju mõtet tube turgutada, kui laed läbi sajavad.

Artikli täismahus lugemiseks osta värske ajakiri poest või telli ajakiri Kodu & Aed.