Kodusoojus kuubis
Kaili Kannel
Diivan
Kodu värvipalett hakkas keerlema ümber noore disaineri Johanna Tammsalu keraamilise valgusti Solid Spin. | Terje Ugandi

Kui Gerda ja Madis Pelgulinnas Heina tänavale korteri soetasid, oli see esialgse plaani järgi mõeldud investeeringuks. Veel enne, kui sisetöödega jõuti algust teha, oli koht noortele nii südamesse pugenud, et sinna sooviti ise elama asuda. Privaatne hoov, millest ei juletud unistadagi, tuli boonusena kaasa.

 

Heina tänava hoone valmis praegusel kujul kaks aastat tagasi. Ka varem paiknes seal elumaja, kuid sellest polnud just palju järele jäänud. Kui 2014. aastal tekkisid tänava äärde sildid, et seal midagi ehitama hakatakse, käisid Gerda ja Madis salaja uudistamas, millega täpsemalt tegemist. Ehkki sildid keelasid majja sisenemise, mindi ikkagi vaatama. Noortele avanes vaatepilt vanast viltu vajunud hoonest, mille tühjusest mustendavad aknad nukralt fassaadis esile tungisid. Hoolimata räämas ehitisest, mille asemele arendaja peagi uut rajama hakkas, pakkus rohelusest pakatav privaatne sisehoov emotsiooni, mis ei lasknud endast enam lahti. Nii saigi koduotsijatel üks ridaelamuboks alguses mõttes ja hiljem ka reaalselt broneeritud.

Appi tuleb sisekujundaja

«Korter sai ostetud musta karbi kujul ja kui 2014. aasta augustis võtmed kätte saime, seisime äkki kivist seinte ja liivapõrandaga kodus. Korraks ehmatas ära küll. Millega me nüüd hakkama oleme saanud?» räägib Gerda. Kuna ideid oli värsketel koduomanikel palju ja nende ühtseks tervikuks sidumine tundus keeruline, mõeldi sisekujundaja abi peale. Kui ühine tuttav nad sisekujundaja Britta Kodresega (BK ruum) kokku viis, oli kohe selge, et vajatakse just tema abi. «Brittaga kohtudes ja ideedest rääkides saime aru, et ta mõistab meid poolelt lauselt ning suudab paberile panna selle, mida meie silme ees näeme, kuid väljendada ei oska. Olime Madisega ühel meelel, et soovime Skandinaavia stiilis kodu. Kuna ruutmeetreid on vaid 50 ja me mõlemad armastame minimalismi, pidi kõik olema väga hästi läbi mõeldud.»

 

Artikli täismahus lugemiseks osta värske ajakiri poest või telli ajakiri Diivan.
Artikli märksõnad: