Kodusolemine: kuidas telesaatejuht Joonas Hellerma oma akusid laeb?
Ele Praks
Kodu & Aed
Joonas Hellerma kodu lähistel asub Pääsküla raba | Mark Raidpere/Kodu & Aed

ERR "Plektrummi" saatejuht, äsja parima meessaatejuhi preemiaga pärjatud Joonas Hellerma on kümme aastat televisioonis saatejuhina ametis olnud.  Ent mis on see ­magnet, mis teda koju tõmbab ja paneb end seal hästi tundma? Ajakirja Kodu & Aed peatoimetaja Ele Praks küsis, Joonas Hellerma vastas.

"Mu kodu lähistel asub Pääsküla raba, mis on pärast sinna rajatud väikest matkarada ärganud justkui uuele elule. Kui vanasti tuli liikuda mööda soiseid ja nähtamatuid rajakesi, mida sagedasti katkestasid kraavid ja jõed, siis nüüd on kergel sammul võimalik liikuda läbi väga mitmekesise metsamaastiku. Vahel tundub isegi uskumatu, et südalinnast vähem kui poole tunni teekonna kaugusel on selline eraldatud ja lõhnav mets, kus linnalähedust meenutavad ainult kaikuvad rongiviled ja summutatud liiklusmüha," räägib Hellerma.
 
"Öösiti jäävad raba kohale hõõguma ka pilved, millelt peegelduvad Tallinna tuled. Aga muidu valitseb samblike ja kõiksugu rohelise taimevaiba keskel, kõrgemate ja kiduramate mändide vahel tõeline metsarahu. Linnas elades avaneb siin hea võimalus elada kaasa aastaaegade ringkäigule. 1. märtsil kuulsin väga vara hommikul, läbi sügava une ja pimeduse, metsa poolt esimest kumedat musträsta laulu. Hoolimata laiutavast pimedusest ja jäisest õuepealsest kõlas sellega ka esimene kevadekuulutus."

"Linde on üldse olnud huvitav tundma õppida," jutustab ta.

Artikli täismahus lugemiseks osta värske ajakiri poest või telli ajakiri Kodu & Aed.