Hillitsetud elegants
Kaili Kannel
Diivan
Suursuguse peatsiga (tootja Sacho, Disain Digesto) voodi leiab kõigist kolmest magamistoast. Sisearhitekti sõnul soovitakse kodusid sisustades üha enam endale magamistuba, mis sarnaneks võimalikult palju hotelliga. | Terje Ugandi

Mere kaldal asuva Honka palkmaja sisekujunduse autor on Aivar Mühlbach (Mühlbach Interjöör OÜ), kelle hea intuitsiooniga valitud materjalid ja mäng lihtsate geomeetriliste kujunditega on selle traditsioonilise palkmaja üllatavalt modernseks koduks muutnud.

 

Maja 260 m2 on jagatud avara esiku, kahe garderoobi, kolme vannitoa, nelja magamistoa ning elutoa ja köögi vahel. Maja projektijärgses planeeringus tehti mõned muudatused, et kohandada see vastavalt pere ja lemmikloomade vajadustele. Loogiliselt ja sujuvalt kulgev ruum on saavutatud peale põhiplaani ka ühtse stiili ja sarnase tonaalsusega, mida on interjööris läbivalt kasutatud. Sisearhitektil oli eramu tellijaga suurepärane teineteisemõistmine nii disaini kui ka sisustusmaterjalide vallas.

Mängud vormi, värvi ja tekstuuriga

Arhitektuurselt on maja mere poole tõusva katusega, andes kohati elutoa lagede kõrguseks viis meetrit. Suured aknapinnad võimaldavad segamatut vaadet merele – elutoast paistavad kenasti kätte nii Naissaare serv kui ka Vormsi tipp, ilma et binoklit vajagi oleks. Meri on tugeva märgina mõjutanud ka sisekujundust, seda pigem tunnetuslikult. Traditsioonilisest palkmajast sooviti alles jätta kogu soojus, mida puidust sein interjöörile annab. Maskuliinne ja ajatu ruum tekkis palgi kõrvale modernsemaid materjale – klaasi, kivi ja metalli tuues.

Selle kodu paljud pinnad lausa kutsuvad end puudutama. Ühelt poolt selleks, et tuvastada, mis materjaliga on tegu, teisalt tunnetamaks struktuuri ja materjali iseloomu. Teekond erinevate seina- ja põrandamaterjalide kaudu pakub avastamisrõõmu igal sammul. Kivist põrandaplaadid, mis valiti eelkõige praktilisusest lähtudes, on astudes pehmed ja soojad ning kordagi ei teki küsimust, miks ei otsustatud puitpõranda kasuks. Pika, selgroona kulgeva koridori seinad, kust avanevad paljud järjest reastuvad ja vastastikku asuvad uksed, mõjub rahulikult tänu peidetud ukseliistudele. Nii saavad seal mõjule pääseda hoopis valgustid ja seinakatte tagasihoidlik struktuur.

Artikli täismahus lugemiseks osta värske ajakiri poest või telli ajakiri Diivan.